Klinika Dowgierd

(+48) 89 541 69 89

Twarz

Każdą operację poprzedza szczegółowa analiza potrzeb i oczekiwań pacjenta, a także warunków anatomicznych i możliwości operacyjnych, w ramach konsultacji chirurga plastycznego.

Plastyka powiek

Blepharoplastyka to zabieg operacyjny powiek górnych i/lub dolnych mający na celu korekcję zwiotczenia i opadnięcia powiek górnych. Jest zabiegiem poprawiającym wygląd nie tylko operowanej okolicy lecz odmładza i daje zdrowy i wypoczęty wygląd całej twarzy.

 1. na czym polega zabieg?

Zabieg wykonuje się między innymi w celu odmłodzenia twarzy,  uzyskania wyraźnego spojrzenia i wypoczętego wyglądu. Procedurę można wykonać zarówno w obrębie powiek górnych lub dolnych. W zależności od wskazań, zabieg wzbogacany jest o usunięcie nadmiaru mięśnia okrężnego oka, korekcje przepuklin tłuszczowych, wytworzenie załamka powieki górnej. 

 1. wskazania

– usunięcie nadmiaru skóry na powiekach
– zniwelowanie efektów procesu starzenia się skóry wokół oczu
– w przypadku chęci odmłodzenia rysów twarzy lub wyeksponowania oczu
– zwiększenie ograniczonego pola widzenia poprzez podniesienie opadającej powieki górne  

 1. przeciwwskazania

skazy naczyniowe, zaburzenia krzepnięcia, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, niewyrównana  cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, zespół suchego oka i inne zaburzenia wydzielania łez, niedomykalność powiek

 1. czas trwania

1-2 godziny

 1. informacje dotyczące zabiegu

Zabieg obejmuje usunięcie nadmiaru skóry i/lub tkanki tłuszczowej w znieczuleniu miejscowym. W szczególnym przypadku, gdy należy usunąć tylko nadmiar tkanki tłuszczowej z obszaru dolnej powieki, zabieg można wykonać od wewnętrznej strony powieki, unikając tym samym jakichkolwiek blizn. Standardowo wykonuje się nacięcia w naturalnej linii powiek: zgięciu górnej powieki i tuż pod linią rzęs powieki dolnej.


Plastyka uszu | korekcja uszu

To najczęściej wykonywany zabieg u dorosłych i dzieci. Otoplastyka, bo tak nazywa się zabieg korekcji odstających małżowin usznych, to zabieg, który umożliwia korekcje kształtu i odstawania małżowin usznych przez przywrócenie anatomicznego kształtu lub pomniejszenie małżowiny.

 1. na czym polega zabieg?

Standardowa procedura polega na wycięciu osełkowatego fragmentu skóra pacjenta na tylnej powierzchni małżowiny, odsłonięciu chrząstek małżowiny, która następnie jest odpowiednio ukształtowana i ufiksowana.

 1. wskazania

– modelowanie chrząstek małżowiny usznej
– pozbycie się defektu wpływającego na dyskomfort psychiczny

 1. przeciwwskazania

skazy naczyniowe, zaburzenia krzepnięcia, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, niewyrównana  cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża

 1. czas trwania

 1-1,5 godziny

 1. informacje dotyczące zabiegu

Zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, zależnie od wieku i preferencji pacjenta.  Po ściągnięciu opatrunku zalecane jest stosowanie opaski elastycznej na uszy przez okres 6 tygodni, by chronić je przed niezamierzonymi urazami. Standardowo opatrunek zostaje utrzymany przez 7 dni po zabiegu, szwy nie wymagają usunięcia.


Plastyka nosa

Korekcja nosa jest operacją, która znacznie zmienia wygląd całej twarzy. Zabieg ma na celu zmianę kształtu i poprawę wyglądu nosa. Pozwala na redukcję rozmiaru, poprawę symetrii i usunięcie garbu. Zwykle celem operacji jest korekcja skrzywienia długości, szerokości lub garbu nosa. Korekcja przegrody rutynowo wykonywana podczas większości operacji może przyczynić się do poprawy drożności nosa.

 1. na czym polega zabieg?

Aby zmienić kształt części kostnej nosa, należy wykonać osteotomie, tj. przeciąć podskórnie kości w odpowiednich miejscach, często usuwając jednocześnie garb z grzbietu nosa.

 1. wskazania

Plastyka nosa może skorygować: 

– nadmierną długość i wysokość

– garb nosa,

– korekcje szerokości,

– skrzywienie oraz zaburzenia przegrody nosowej.

– nabyte urazy nosa 

Deformacje nosa są częstym powodem zaburzeń samooceny i przyczyną braku samoakceptacji i kompleksów.

 1. przeciwwskazania

bardzo młody wiek (nastolatkowie), tendencje do worzenia się blizn, choroby zakrzepowo-zatorowe, skazy naczyniowe, zaburzenia krzepnięcia, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, niewyrównana  cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek

 1. czas trwania

1-2 godziny

 1. informacje dotyczące zabiegu

Pełna otwarta plastyka nosa jest zabiegiem umożliwiającym pełną zmianę kształtu nosa zarówno w części chrzęstnej jak i kostnej. Cięcie skóry umiejscowione jest na słupku nosa i ma kształt litery „V” pozostawiając niewidoczną bliznę szerokości kilku milimetrów. Możliwe jest wówczas wyprostowanie przegrody nosowej, plastyka czubka nosa, usunięcie garba z grzbietu nosa oraz zwężenie i obniżenie piramidy kostnej.  W przypadku wykonywania osteotomii, czyli przecinania kości po zabiegu konieczne jest noszenie łuski gipsowej na nosie przez ok. 7-10 dni. Szwy skórne usuwane są standardowe 7 dni po zabiegu.  Ból po operacji plastycznej nosa z reguły jest niewielki i łatwy do opanowania przy pomocy podstawowych leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty, np. Paracetamolu.  Zabieg w zależności od typu deformacji może zostać wykonany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, techniką otwartą bądź zamkniętą.


Operacja plastyczna twarzy 

Lifting twarzy (facelift, facelifting) to zabieg, który przywraca skórze gładkość, powoduje usunięcie zmarszczek i fałd, a także podniesienie brwi do pozycji, w której będą stanowić piękną oprawę dla oczu.  

 1. na czym polega zabieg?

Zabieg polegający na naciągnięciu skóry i usunięciu jej nadmiaru w okolicach twarzy i szyi. Istnieje możliwość wykonania lifting twarzy w dwóch wariantach: lifting górnej części twarzy (podciągnięcie czoła, brwi i powiek) oraz lifting policzków i szyi. Zabieg może być przeprowadzony kompleksowo (czyli oba warianty jednocześnie) albo oddzielnie. Zadowalający efekt może się utrzymywać przez 10, a nawet do 15 lat.

 1. wskazania

– pragnienie odmłodzenia rysów twarzy
– zwiotczała  skóry 
– opadające brwi i/lub policzki
– jako zabieg estetyczny po intensywnej kuracji odchudzającej 

 1. przeciwwskazania

 skazy naczyniowe, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, stany zapalne skóry głowy, ropne zapalenie zatok

 1. czas trwania

W zależności od wskazań – do kilku godzin

 1. informacje dotyczące zabiegu

Zabieg wykonuje się w znieczulenie ogólnym lub z wykorzystaniem sedacji przy mniejszych zabiegach. Naciągnięcie skóry powoduje, że początkowo pacjenci odczuwają wzmożone napięcie podczas otwierana jamy ustnej. Czasowo może wystąpić obrzęk i zmienić się czucie w policzkach lub występować drętwienie. Zdecydowanie rzadko dochodzi do uszkodzenia nerwu twarzowego.

Zadzwoń do nas: (+48) 89 541 69 89

Zapraszamy

Adres

Godziny otwarcia kliniki:

Poniedziałek - Czwartek : 8:00-20:00
Piątek : 8:00-16:00
ul. Mroza 13F
10-692 Olsztyn
(+48) 89 541 69 89
kontakt@dowgierd.pl