Klinika Dowgierd

(+48) 89 541 69 89

Przygotowanie do operacji

Przed operacją aparat ortodontyczny przesuwa zęby do nowej pozycji. Przez to, że zęby są ustawiane pod Twoją szczękę po operacji, może Ci się na początku wydawać, że Twój zgryz się pogarsza, a nie polepsza.

Jednak po tym, jak chirurg przesunie Twoją szczękę, zęby powinny być w odpowiednim miejscu. Wraz ze zbliżającym się końcem przedoperacyjnego leczenia ortodontycznego, możesz być poproszony o zrobienie dodatkowych lub uaktualnionych badań, np. RTG, zdjęć i modeli twoich zębów, w celu uzupełnienia niezbędnych informacji przed operacją.

Operacja jest przeprowadzana pod całkowitym znieczuleniem w szpitalu i może może potrwać od jednej do kilku godzin. Chirurg przesunie Twoje kości szczęki zależnie od Twoich indywidualnych potrzeb. W niektórych wypadkach, kość może zostać dołożona, zabrana lub jej kształt może być zmieniony.

Dostawki, śrubki, druty i gumki mogą zostać użyte do utrzymania kości w ich nowych pozycjach. Cięcia są zazwyczaj wykonywane po wewnętrznej stronie jamy ustnej, aby zapobiec bliznom, jednak niektóre przypadki wymagają niewielkich nacięć po zewnętrznej stronie ust. W takich przypadkach chirurg dokłada wszelkich starań, aby były jak najmniej widoczne.

Po operacji chirurg zaleci zmianę diety, która może zawierać zarówno stałe jak i płynne pokarmy, oraz plan powrotu do normalnej diety. Możesz być również poproszony o wstrzymanie się przed używaniem produktów tytoniowych oraz unikanie wzmożonej aktywności fizycznej. Ból pooperacyjny może być łatwo uśmierzony lekami, więc Pacjenci zazwyczaj są w stanie wrócić do szkoły lub pracy w przeciągu jednego do trzech tygodni od operacji, w zależności od ich samopoczucia. Pierwsza faza rekonwalescencji trwa około sześciu tygodni, jednak całkowite gojenie szczęki trwa od 9 do 12 miesięcy.

Ciesz się z wyników!

Mimo, że celem operacji jest poprawa zgryzu i jego funkcjonowania, niektórzy Pacjenci zauważają znaczną poprawę w mowie i wyglądzie zewnętrznym. Rezultaty operacji ortognatycznej mogą mieć ogromny wpływ na wiele aspektów twojego życia. Ciesz się swoim nowym Ja! Najlepsze efekty leczenia osiągniesz powierzając leczenie najlepszym specjalistom z Kliniki Dowgierd: dr n. med Krzysztofowi Dowgierd – wybitnemu chirurgowi oraz dr Martynie Dowgierd – doskonałemu ortodoncie. Zapraszamy na konsultacje i leczenie do Kliniki Dowgierd : formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas: (+48) 89 541 69 89

Zapraszamy

Adres

Godziny otwarcia kliniki:

Poniedziałek - Czwartek : 8:00-20:00
Piątek : 8:00-16:00
ul. Mroza 13F
10-692 Olsztyn
(+48) 89 541 69 89
kontakt@dowgierd.pl