Klinika Dowgierd

(+48) 89 541 69 89

Ciało

OPERACJA PLASTYCZNA PIERSI

Piersi w naturalnie w trakcie całego życia  zmieniają swoją wielkość, kształt i wygląd. Choć kobiety najczęściej najbardziej martwią się o rozmiar biustu, to równie ważna bywa chęć przywrócenia piersiom dawnego położenia, kształtu i napięcia, a także usunięcia widocznej asymetrii.  

W ramach plastyki piersi proponujemy:

  • podniesienie piersi (mastopeksja)
  • zmniejszenie piersi
  • powiększenie piersi
  • usunięcie implantów
  • odtworzenie brodawki
  1. na czym polega zabieg?

Nacięcia wykonane podczas zabiegu w dużej mierze zależą od przedoperacyjnego wylądu piersi. Większość zabiegów podniesienia piersi wykonuje się metodą cięcia wokół brodawki lub cięcia pionowego. Bywa, że przeprowadza się jednoczesną redukcję piersi lub wprowadza implant w celu uzyskania oczekiwanego kształtu.

  1. wskazania

zwiotczenie, opadnięcia , brakk jędrności  

widoczna asymetria biustu (piersi różnej wielkości lub kształtu)

naturalny proces starzenia (grawitacja),

nagłej utrata masy ciała lub ciąża i karmienia piersią

  1. przeciwwskazania

cukrzyca, choroby serca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, wygórowanie i nierealistyczne żądania pacjentki

  1. czas trwania

2-3 godziny

  1. informacje dotyczące zabiegu

Po operacji zakładane są opatrunki oraz specjalny stanik, który należy nosić przez około 4 tygodni. Piersi są obrzęknięte i bolesne, mogą dokuczać, ale przyjmowanie środków przeciwbólowych pomaga w tych pierwszych dniach po zabiegu. Szwy zostaną usunięte około 2 tygodnia po zabiegu. Kształt piersi po wprowadzeniu implantów stopniowo się zmienia, ale rzadko istnieją wskazania do wymiany implantów przed upływem 10 lat. Nie ma ustalonego terminu wymiany implantów, wszystko zależy od indywidualnych cech pacjentki, wystąpienia ewentualnych komplikacji, czy też chęci poprawy kształtu po kilku latach od operacji.


Plastyka brzucha  

Plastyka powłok brzusznych (abdominoplastyka) to chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej ze środkowych i dolnych części brzucha. Zabieg na spłaszczenie zarysu podbrzusza oraz wygładzenie i rozprostowanie rozstępów skórnych.

  1. na czym polega zabieg?

Dzięki operacji można również wzmocnić mięśnie i powięzie powłok brzusznych. Należy podkreślić, że ten zabieg nie jest sposobem na odchudzanie – jest zabiegiem modelującym sylwetkę. Z tego względu daje najlepsze wyniki u młodych osób z niewielkim nadmiarem skóry i tkanki tłuszczowej (na przykład u szczupłych kobiet z wiotkimi powłokami brzucha po porodzie lub intensywnym odchudzaniu).

  1. wskazania

Usunięcie nadmiaru wiotkiej skóry oraz tkanki tłuszczowej

  1. przeciwwskazania

cukrzyca, choroby serca, zaburzenia krzepnięcia krwi, nadczynność tarczycy oraz jeśli pacjentka zaplanuje ciążę

  1. czas trwania

2-3 godziny

  1. informacje dotyczące zabiegu

Po zabiegu pacjent jest osłabiony i obolały, przez 1 dobę powinien leżeć, następnego dnia może powoli wstawać. Pacjent po wykonanym zabiegu ma zakładaną bieliznę uciskową, które powinien nosić około 1 miesiąca, przez 3 tygodnie należy odpoczywać i nie przeciążać się. Zaburzone czucie wraca po kilku miesiącach od zabiegu, należy pamiętać, że prawidłowe odżywianie jest bardzo ważne po plastyce brzucha.


Liposukcja

Odsysanie tkanki tłuszczowej – liposukcja , to zabieg, który polega na usuwaniu przez niewielkie nacięcia skóry tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. Najczęściej odsysaniu poddaje się  złogi tłuszczu umiejscowione w okolicach bioder, ud, pośladków, brzucha, łydek, kolan, ramion, podbródka, czasem również policzków.

  1. na czym polega zabieg?

Odsysanie tkanki tłuszczowej często łączne jest się z innymi operacjami plastycznymi. Dzięki temu można wzmocnić efekt na przykład plastyki twarzy pobierając tkankę tłuszczową z powłok brzusznych. Liposukcja daje najlepsze rezultaty u pacjentów szczupłych lub niezbyt otyłych, którzy pragną pozbyć się tkanki tłuszczowej z pewnych okolic ciała. Zabieg przynosi jednak korzystne rezultaty także u osób otyłych, gdyż zmniejsza ogólną masę tkanki tłuszczowej, co ułatwia dalsze odchudzanie. Dzięki operacji można nie tylko wymodelować kształty, ale również przy zastosowaniu specjalnego sposobu operowania (tzw. liposukcja powierzchowna) skorygować nierówności na skórze, charakterystyczne dla cellulitis.

  1. wskazania

miejscowe pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej  

  1. przeciwwskazania

żylaki kończyn dolnych, zbyt luźna skóra, wiek powyżej 40 roku życia, duża nadwaga, ciężkie i przewlekłe choroby

  1. czas trwania

1-3 godziny

  1. informacje dotyczące zabiegu

Po zabiegu koniczne jest noszenie bielizny uciskowej, która ściągamy jedynie do kąpieli. Efekt końcowy widać mniej więcej po upływie 3 miesięcy. Utrzymanie stałej wagi, nie palenie tytoniu, stosowanie wysokich filtrów w czasie ekspozycji na słońce przyczyniają się do lepszych i trwałych efektów zabiegu.


Korekcja ginekomastii

To przerost tkanek w okolicy gruczołów piersiowych u mężczyzn. Jest to kłopotliwa dolegliwość dająca obraz zbliżony do kobiecej klatki piersiowej lub przyrosłych sterczących sutków.  

  1. na czym polega zabieg?

Leczenie ginekomastii powinno być poprzedzone analizą wyników badań hormonalnych i wnikliwym wywiadem. W zależności od stopnia przerostu i tkanki dominującej w zmianie ( gruczołowa lub tłuszczowa), pacjenta można zakwalifikować do jednego z zabiegów:

odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy klatki piersiowej (liposukcja) z okolicy klatki piersiowej w przypadku w przypadku nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Z jednego lub dwóch niewielkich nacięć (ok. 2-3 mm) wprowadzana jest kaniula przy pomocy, której nadmiar tkanki tłuszczowej zostaje oddessany. 

wycięcie  gruczołów piersiowych przerosłych w przypadku nadmiernego rozwoju gruczołów piersiowych – z cięcia na granicy otoczki brodawki sutkowej wykonuje się wycięcie tkanek.

redukcja piersi w przypadku znacznego przerostu tkanek i skóry w okolicy klatki piersiowej u niektórych pacjentów konieczne jest wykonanie zabiegu usunięcia gruczołu i nadmiaru powłok celem wykonania korekty.

  1. wskazania

– nadmiar tkanki tłuszczowej z okolicy klatki piersiowej

– nadmierny rozwoju gruczołów piersiowych

– przerost tkanek i skóry w okolicy klatki piersiowej

  1. czas trwania

w zależności o wielkości zabiegu

  1. przeciwskazania

Skazy naczyniowe, zaburzenia krzepnięcia, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, niewyrównana  cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, nieuregulowane zaburzenia hormonalne.

  1. informacje dotyczące zabiegu

Opisane procedury można łączyć optymalizując uzyskany efekt i prawidłowy zarys klatki piersiowej. Rodzaj znieczulenia zależy od wielkości zmiany. Przez pewien czas obszar operowany będzie opuchnięty i mogą być widoczne siniaki. W celu zminimalizowania opuchnięcia zalecane jest noszenie przez okres 6 tygodni specjalnego stroju uciskowego (kamizelki).Dolegliwości zwykle mijają po kilku tygodniach, po miesiącu można wrócić do normalnego funkcjonowania i aktywności fizycznej.


Chirurgiczna korekcja blizn

Blizny są nieodłącznym elementem zabiegu chirurgicznego i procesu gojenia. Nie istnieje chirurgia bez blizn jak i nie można usunąć blizny.  

  1. na czym polega zabieg?

By sprawić, iż blizna będzie bardziej akceptowalna estetycznie można wykonać szereg procedur zmieniających charakter blizny i otaczających ją tkanek.

– przeszczep tkanki tłuszczowej poprawiający zagłębienia i zaciągnięcia powodowane przez bliznę, jak i w regenerujący sposób wpływający na tkanki blizny

– zmiana napięcia wzdłuż blizny i kształtu blizny przez wycięcie i zaplanowanie kształtu nowej w miejscu gdzie blizna będzie mniej widoczna

– terapia laserowa blizny

oraz inne metody chirurgiczno farmakologiczne wspomagające procesy bliznowacenia i regeneracji.

  1. wskazania

w przypadku blizn uwypuklonych

przy braku akceptacji swojego wyglądu,

w przypadku upośledzenia sprawności ruchowej pacjenta

  1. przeciwwskazania

skazy naczyniowe, zaburzenia krzepnięcia, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, niewyrównana  cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, nieuregulowane zaburzenia hormonalne.

  1. czas trwania

1-1,5 godziny

  1. informacje dotyczące zabiegu

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, jest to uzależnione od wielkości miejsca operowanego. Po operacji należy unikać opalania się, należy wcierać w miejsca operowane specjalne maści oraz specjalne ubranie uciskowe i co najważniejsze bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza.


Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych i tkanki podskórnej

Zmiany skórne, takie jak włókniaki, znamiona, kaszaki, z różnych okolic ciał  są defektem estetycznym. Jednak tego rodzaju niedoskonałości nie zawsze są tylko i wyłącznie związane z pogorszeniem wyglądy, mogą być bowiem początkiem poważnych schorzeń, w tym nowotworów. Warto więc skorzystać z pomocy lekarza, jak tylko zauważysz u siebie podejrzany mankament ciała.

  1. na czym polega zabieg?

Najbardziej optymalnych rozwiązań obok wykorzystania laseroterapii i radiochirurgii w celu usunięcia zmian skórnych, jest ich chirurgiczne usunięcie. Dzięki zabiegowi skutecznie pozbędziemy się defektu estetycznego, ale również przeprowadzimy badanie histopatologiczne  wyciętej tkanki.

  1. wskazania

Niepokojące i nieestetyczne zmiany skórne

  1. przeciwwskazania

Skazy naczyniowe, zaburzenia krzepnięcia, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, niewyrównana  cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, blizny keloidowe i przerostowe w wywiadzie.

  1. czas trwania

20- 30 minut

  1. informacje dotyczące zabiegu

Zabieg poprzedzany jest konsultacją chirurga plastyka i dermatologa. Rozległość zabiegu i sposób usunięcia zmiany planowany jest po ocenie kształtu i lokalizacji zmiany oraz ocenie jej charakteru. Większość zmian wymaga histopatologicznego badania pod mikroskopem po wycięciu, wynik badania dostępny jest zwykle po 2-3 tygodniach od zabiegu.

 

Zadzwoń do nas: (+48) 89 541 69 89

Zapraszamy

Adres

Godziny otwarcia kliniki:

Poniedziałek - Czwartek : 8:00-20:00
Piątek : 8:00-16:00
ul. Mroza 13F
10-692 Olsztyn
(+48) 89 541 69 89
kontakt@dowgierd.pl