Klinika Dowgierd

(+48) 89 541 69 89

Poznaj zespół
Kliniki Dowgierd

 • Doktor Dowgierd

  dr n. med. Krzysztof Dowgierd

  Specjalista chirurgii twarzowo-szczękowej

  Ordynator Oddziału Chirurgii Szczękowo Twarzowej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej i Kierownik Centrum Wad Twarzoczaszki w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

  Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, którą ukończył w 1998 roku. Swoje zainteresowania rozwijał w zagranicznych placówkach naukowych, z sukcesem wdrażając najlepsze rozwiązania z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej, czaszkowo - twarzowej i ortognatycznej w swojej praktyce lekarskiej. Ordynator Oddziału Chirurgii Szczękowo Twarzowej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Kierownik Centrum Wad Twarzoczaszki w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Specjalista w dziedzinie chirurgii czaszkowo – szczękowo – twarzowej, specjalizujący się w rekonstrukcjach części twarzowej czaszki i jamy ustnej, operacyjnym leczeniu deformacji i wad twarzy. Osiąga bardzo dobre efekty w leczeniu rozszczepów wargi i podniebienia. Operuje zarówno dzieci jak i osoby dorosłe.

  Doktor Krzysztof jest empatyczny, przywraca swoim Pacjentom wiarę, że mogą żyć w zdrowiu i w pełni akceptować swój wygląd.

 • dr Martyna Dowgierd

  dr Martyna Dowgierd

  Specjalista chirurgii stomatologicznej, protetyk, ortodonta

  Jej pasją zawodową jest łączenie ortodoncji i protetyki ze stomatologią estetyczną.

  Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku, którą ukończyła z wyróżnieniem w 1999 roku.
  W 2010 roku zdobyła specjalizację w zakresie chirurgii stomatologicznej. Członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej PASE oraz Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Od 2003 roku wraz z mężem dr. Krzysztofem Dowgierdem z sukcesem prowadzi prywatną praktykę stomatologiczną.

  Doktor Martyna jest absolutną perfekcjonistką w leczeniu Pacjentów i tym zdobywa Ich zaufanie i sympatię. Najwyższy poziom leczenia jest dla niej priorytetem, dlatego systematycznie poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w wielu kursach i kongresach z zakresu ortodoncji, implantoprotetyki, stomatologii estetycznej, prowadzonych zarówno w kraju i za granicą.

  Życzliwa, zawsze uśmiechnięta, mama trójki wspaniałych dzieci. Od wielu lat z pasją praktykuje jogę, uwielbia długie spacery ze swoim psem.

 • dr Daria Kozak

  dr Daria Kozak

  Chirurg stomatologiczny, medycyna estetyczna

  W 2016 roku zdobyła III miejsce w kategorii NAJLEPSZY STOMATOLOG w Plebiscycie Wielkie Serce województwa warmińsko-mazurskiego.

  Absolwentka Lwowskiego Nacjonalnego Uniwersytetu Medycznego, który ukończyła z wyróżnieniem w 2005 roku, staż podyplomowy odbyła w Olsztynie. Od 2011 roku pracuje w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie w Oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Praca z dziećmi daje Jej wielką radość i zadowolenie.

  Doktor Daria jest fachowcem w zakresie wykonywania zabiegów chirurgicznych, periodontologii oraz pasjonatką wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Z zaangażowaniem dąży do osiągnięcia zamierzonych celów. Pełna energii, radości życia, z uśmiechem i wielką pasją podchodzi do swojej pracy, w której ceni szacunek i perfekcję w leczeniu Pacjentów.

  W życiu prywatnych najważniejsza jest dla Niej rodzina, a najlepiej regeneruje siły w górach i podczas treningu squasha.

 • Agnieszka Predko-Engel

  dr n. med. Agnieszka Predko-Engel

  Specjalista ortodonta

  Absolwentka Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii Uniwersytetu J. P. Šafarika w Koszycach Słowacja, które ukończyła w 2004 roku.

  W 2014 roku zdobyła specjalizację w zakresie ortodoncji. Członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, Czeskiego Towarzystwa Ortodontycznego i Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

  Autorka licznych publikacji i wystąpień na kongresach ortodontycznych. Jest doskonałym ortodontą, ma wspaniałe podejście do pacjentów.

  Rezultaty leczenia ortodontycznego prowadzonego przez Panią doktor spełniają wszelkie oczekiwania pacjentów, którzy mogą cieszyć się pięknym, nowym uśmiechem.

 • Doktor Łukasz Banasiak

  Lek. med. Łukasz Banasiak

  Specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej

  Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Specjalizuje się w zakresie chirurgii plastycznej

  Interesuje się zagadnieniami związanymi z chirurgią plastyczną i medycyną estetyczną. Swoje kwalifikacje podwyższa, biorąc udział w licznych konferencjach naukowych, kongresach oraz kursach z chirurgii plastycznej oraz medycyny estetycznej w Polsce i za granicą.
  O byciu chirurgiem plastycznym marzył na długo wcześniej nim został lekarzem. Obecnie tej dziedzinie oddaje się bez reszty i podkreśla, iż chirurgia plastyczna jest wszystkim co kocha!
  Pomaga mu w tym propagowanie zdrowego stylu życia i aktywne związanie ze sportem.
  Jako jeden z pionierów nowoczesnej podologii w Polsce jest liderem odnoszącego sukcesy, pierwszego zespołu podologicznego.

 • dr Kowarzyk

  dr Katarzyna Kowarzyk

  Lekarz dentysta

  Absolwentka Warszawskiego Uniwersytet Medycznego, który ukończyła w 2016 r.

  Odbyła staż w Mazowieckim Centrum Stomatologii w Warszawie. Pacjenci bardzo cenią leczenie dr Katarzyny ze względu na niezwykłą precyzję leczenia, ale również doskonałą atmosferę, którą buduje.
  Szczególnie doceniają to nasi mali pacjenci – dzieci doskonale czują się na fotelu.
  Doktor Katarzyna zajmuje się stomatologią zachowawczą, w tym leczeniem dzieci, natomiast dalszą naukę i zainteresowania kieruje w stronę endodoncji oraz odbudowy estetycznej zębów.

  W wolnym czasie: narty, rowery i długie spacery z ukochanym psem.

 • dr Małgorzata Moszyńska

  dr Małgorzata Moszyńska

  Logopeda

  Aktywny logopeda pracujący klinicznie. Specjalizuje się w pracy z Pacjentami w różnym wieku w zakresie logopedii, terapii Autyzmu i Zespołu Aspergera.

  Jest członkiem Zespołu Specjalistów Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Dysponuje bogatym warsztatem terapeutycznym, w którym wykorzystuje nowoczesne narzędzia logopedyczne i pedagogiczne.

  Absolwentka logopedii, terapii Autyzmu i Zespołu Aspergera oraz pedagogiki specjalnej. Obecnie prowadzi Zespół Diagnostyki Całościowych Zaburzeń Rozwoju w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. W zakresie terapii logopedycznej pracuje z Pacjentem ortognatycznym i rozszczepowym w każdym wieku oraz dokonuje oceny klasyfikacyjnej do zabiegów chirurgii szczękowo – twarzowej. Jest członkiem Zespołu specjalistów Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.
  Od 2005 roku prowadzi terapię logopedyczną, od 2000 diagnostykę i terapię autyzmu w placówkach służby zdrowia. Posiada długoletnie doświadczenie w pracy z Pacjentami w różnym wieku w zakresie logopedii i terapii Autyzmu.

  W swojej pracy logopedycznej prowadzi pełną diagnostykę interdyscyplinarną oraz terapię w zakresie Całościowych Zaburzeń Rozwoju, Autyzmu oraz Zespołu Aspergera.

 • Placeholder

  dr Alicja Białobrzeska

 • Placeholder

  dr Krzysztof Lubaś

 • Magdalena Kuczyńska

  Magdalena Kuczyńska

  Dyplomowana higienistka

 • Joanna Biegacka

  Dyplomowana higienistka

 • Krystyna Szmidt

  Krystyna Szmidt

  Asystentka stomatologiczna

 • Placeholder

  Weronika Kuliszewska

  Asystentka stomatologiczna

Zadzwoń do nas: (+48) 89 541 69 89

Zapraszamy

Adres

Godziny otwarcia kliniki:

Poniedziałek - Czwartek : 8:00-20:00
Piątek : 8:00-16:00
ul. Mroza 13F
10-692 Olsztyn
(+48) 89 541 69 89
kontakt@dowgierd.pl