Implanty. Jedz i uśmiechaj się z pewnością siebie!

Nowoczesna terapia z użyciem implantów może rozwiązać Twoje wszystkie problemy związane z utrata zębów.

Czy znasz zdrowotne korzyści z wszczepienia implantów?

  • implanty utrudniają przesuwania się sąsiednich zębów w kierunku powstałych szczelin
  • można jeść dokładnie tak samo, jak posiadając naturalne zęby
  • wstawione implanty wspierają normalne żucie, a tym samym ponownie stymulują kości otaczające implant, co pozwala spowolnić lub całkowicie zatrzymać proces utraty kości!

Wygląd zewnętrzny Twoich zębów niczym nie odbiega od wyglądu zębów naturalnych.

Jak umieszczany jest implant?

Umieszczenie implantu uzależnione jest od ilości implantów, które maja zostać wszczepione, jednak zazwyczaj procedura ta jest minimalnie inwazyjna. W przypadku pojedynczego zęba implantolog wykona miejscowe znieczulenie, jednak w Klinice Dowgierd możesz skorzystać z sedacji. Następnie wykona  niewielkie nacięcie na śluzówce, potem nawierci otwór w kości w celu umieszczenia w nim implantu z wyglądu przypominającego mała śrubę. Śruby zostają stabilnie umieszczone w kości, po czym lekarz zabezpiecza implant śrubą zamykającą i zaszywa śluzówkę. Cała procedura może trwać nawet mniej niż 30 minut.

Czy ta operacja jest bolesna?

Nowoczesne środki znieczulające stosowane w naszej klinice uczyniły implantacje prawie całkowicie bezbolesną. W najgorszym przypadku można odczuwać nacisk na kości szczęki, ale nie jest to ból.

Czy po zabiegu będziesz odczuwać dyskomfort?

Bezpośredni po zabiegu zaleca się stosowanie chłodnego okładu na obszarze wszczepionego implantu. Przez pierwszych kilka dni po zabiegu można odczuwać niewielki dyskomfort, który łatwo złagodzisz używając środków przeciwbólowych zaleconych przez lekarza. Mniej więcej około tygodnia od zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego oraz jeść wyłącznie miękkie lub płynne, niezbyt gorące produkty.

Jak możesz sprawdzić, czy kwalifikujesz się do zabiegu wszczepienia implantu?

Najlepszym sposobem jest umówienie się na konsultację implantologiczną w naszej Klinice. Lekarz przeanalizuje twoją historię medyczną i przygotuje całościowy plan uzupełnienia ubytków wraz odbudową protetyczną.

 

 

Wstecz