Klinika Dowgierd

(+48) 89 541 69 89

i-PRF najnowsza technologia w chirurgii

W Klinice Dowgierd stosujemy osocze bogatopłytkowe w sterowanej regeneracji tkanek w chirurgii stomatologicznej (i-PRF: skrót od angielskiego określenia iniekcyjna fibryna bogatopłytkowa).

Dlaczego warto zastosować i-PRF?

Gojenie tkanek miękkich i kości po zabiegach chirurgicznych jest procesem wiążącym się często z licznymi komplikacjami oraz zakażeniami. To procedura istotna zwłaszcza dla pacjentów z  osłabionym procesem regeneracji tkanek i warunkami trudnymi do rehabilitacji.

Czym jest i-PRF?

i-PRF to bardziej skoncentrowane płytki krwi:

To autogenny materiał pozyskiwany z krwi pacjenta tuż przed zabiegiem. Nie ma ryzyka zakażenia krzyżowego, a przygotowanie preparatu jest znacznie uproszczone, tańsze i szybsze w porównaniu do wcześniejszych koncentratów płytkowych. Krew jest pobierana do suchych, sterylnych, próżniowych probówek bez dodatku antykoagulantów i odwirowywana jest na wolnych obrotach w dedykowanej do tego protokołu wirówce.

i-PRF to mezenchymalne komórki macierzyste:

Badania wykazały, że w i-PRF występuje duże stężenie krążących mezenchymalnych komórek macierzystych. Dzięki tej innowacyjnej cesze i-PRF wykazuje najsilniejszy potencjał stymulacji regeneracji.

Jaki efekt uzyskujesz w trakcie leczenia z wykorzystaniem  i-PRF?

To zawiesina płytek krwi i innych elementów stymulujących regenerację w fibrynie, wstrzyknięta w skórę pacjenta powoli koaguluje, dzięki czemu uzyskujemy:

  • delikatny efekt wypełnienia tkanki
  • naturalną sieć, na której odbywają się procesy naprawcze
  • co najważniejsze – zawieszone na włóknach fibryny płytki krwi powoli uwalniają czynniki wzrostu. Dzięki powolnemu uwalnianiu czynników wzrostu uzyskujemy silniejsze efekty stymulujące regenerację. Dlaczego? – ponieważ początkowo komórki skóry, które chcemy stymulować nie posiadają receptorów dla czynników wzrostu. Dopiero pod wpływem działania czynników wzrostu zaczynają je produkować.

Wykorzystaj najnowsze techniki leczenia w trakcie planowanego zabiegi chirurgicznego w Klinice Dowgierd : formularz kontaktowy

 

Informacje przedstawione powyżej nie mogą zastąpić profesjonalnej lekarskiej porady, diagnozy ani leczenia. Jej celem jest pomoc w komunikacji z Twoim stomatologiem oraz chirurgiem twarzoczaszki. W razie jakichkolwiek problemów ze zdrowiem skontaktuj się z Kliniką Dowgierd w celu ustalenia terminu konsultacji.

Zadzwoń do nas: (+48) 89 541 69 89

Zapraszamy

Adres

Godziny otwarcia kliniki:

Poniedziałek - Piątek : 8:00-20:00
ul. Mroza 13F
10-692 Olsztyn
(+48) 89 541 69 89
kontakt@dowgierd.pl